< Zalety oświetlenia LED

POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Zalety oświetlenia LED

Bardzo ważną zaletą oświetlenia LED jest efektywność – technologia LED jest energooszczędnym źródłem światła. W związku z tym pomaga zmniejszyć koszty energii elektrycznej i choć żarówki LED-owe są droższe od tradycyjnych, to są one dobrą inwestycją i w dłuższej perspektywie czasu przyczyniają się do oszczędności. Oczywiście pamiętajmy, że z technicznego punktu widzenia LED-y nie są żarówkami i jest to potoczna nazwa, niemająca wiele wspólnego z technologią stosowaną w tego rodzaju oświetleniu.

Sygnałem do wymiany LED-ów jest stopniowe zmniejszenie mocy oświetlenia, a nie gwałtowne wypalenie źródła światła. Dodatkowo, do produkcji oświetlenia LED nie stosuje się niebezpiecznych oraz ekologicznie szkodliwych substancji, co z kolei czyni to rozwiązanie bardziej przyjaznym dla środowiska.

Nie należy zapominać o innych walorach użytkowych, jak na przykład duża, prawie nieograniczona liczba kolorów, w których dostępne jest oświetlenie LED. Tego typu światło nie nagrzewa się, dlatego możemy je zastosować także w środowiskach wrażliwych na promieniowanie cieplne. Jest to także duży atut podczas upałów, ponieważ żarówki LED nie podwyższają dodatkowo temperatury w pomieszczeniu. Dużą zaletą jest również ich szybkie włączanie oraz wyłączanie. Żarówki LED są także bardzo wytrzymałe i odporne na uderzenia, ponieważ nie zawiera delikatnych lub szklanych części, które mogłyby zostać rozbite przez nagły nacisk czy drganie.

Technologia LED daje więc nie tylko duże możliwości aranżacyjne, jest także praktyczna, ekologiczna, energooszczędna i wytrzymała.