POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Zelety ogrzewania podłogowego

Jedną z metod ogrzewania domu lub mieszkania, która zdobywa coraz większą popularność, jest ogrzewanie podłogowe. Co powinniśmy o nim wiedzieć i jakie ma ono zalety?

1) Rozkład temperatury. Lżejsze, ciepłe powietrze unosi się ku górze. Poza tym ciepłe podłoże sprawia, że zupełnie inaczej odczuwamy temperaturę we wnętrzu. W pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym temperatura może być o ok. 2 stopnie niższa niż w sytuacji, gdy używamy tradycyjnych grzejników i nie będzie to miało żadnego negatywnego wpływu na komfort cieplny.

2) Ogrzewanie niskotemperaturowe – wszystkie powierzchnie grzewcze (podłogi) mają temperaturę zbliżoną do temperatury ciała. Z tego względu ciepło czynnika grzewczego może być o wiele niższe, niż w przypadku tradycyjnych grzejników, co ma również wpływ na koszty ogrzewania nieruchomości.

3) Estetyka – ogrzewanie podłogowe jest niezwykle estetyczne. Widoczny jest jedynie sterownik, zaś elementy grzewcze ukryte są pod wykończeniem podłogi.

4) Równomierne ciepło – pomieszczenie ogrzewane jest równomiernie, przez co znika ryzyko niedogrzania jakiejś jego części. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko zawilgocenia pomieszczenia – wystarczy jedynie pamiętać o w miarę sprawnej wentylacji.

Wyżej wymienione zalety ogrzewania podłogowego przekładają się na znaczny komfort cieplny w pomieszczeniach, w których zostało ono zastosowane. Dlatego jeżeli macie Państwo możliwość zastosowania tego rozwiązania, to warto je zastosować.