POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

W jakim miejscu w kuchni ustawić zioła?

Zapach świeżych ziół w kuchni świadczy o tym, że urzęduje tam wyśmienita kucharka, która wie, że świeże zioła dodają wspaniałego aromatu wszystkim potrawom. Jednak aby móc cieszyć się z długiej świeżości ziół należy wiedzieć jakie miejsce w kuchni jest dla nich najbardziej odpowiednie.

Różne zioła wymagają innej pielęgnacji. Bazylia i tymianek czują się świetnie w nasłonecznionych miejscach, odciętych od wiatru. Tak samo kolendra, która jednak potrzebuje więcej wody niż dwa powyższe zioła. W każdej kuchni najbardziej nasłonecznionym miejsce jest parapet. Jeśli jednak masz na nim za mało miejsca na swój własny ogródek możesz wybrać blat kuchenny, do którego dochodzi słońce.

W Sieci znajdziesz wiele inspiracji na stworzenie odpowiedniej przestrzeni dla doniczek z ziołami. Jednym ze sposobów jest sztuczne oświetlenie, na przykład ściany czy szafki, na której ustawione są doniczki. Należy pamiętać, że światło to musi jak najbardziej przypominać światło słoneczne, aby mieć pewność, że roślinki będą zdrowo rosły przez wiele miesięcy.

Ważnym aspektem podczas ustawiania ziół w kuchni jest również fakt dostępności. Warto ustawić je w miejscu łatwo dostępnym, do którego będziesz mogła sięgać za pomocą wyciągniętej ręki. Pamiętaj jednak, że stawianie ich przy płytach grzejących może mieć negatywne skutki dla ich rozwoju.