POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Trendy kolorystyczne wnętrz na 2017 rok

Każdy nowy rok i sezon przynosi zmiany w trendach. Przemijają stare mody i pojawiają się świeże pomysły i rozwiązania. Dotyczy to różnych dziedzin, między innymi makijaży, fryzur, ubrań, biżuterii. Nowe trendy możemy obserwować również w branży wnętrzarskiej – popularność zyskują nowe style, meble, dodatki oraz rozwiązania aranżacyjne, a także kolory.

W 2016 roku „na topie” były między innymi barwy skandynawskie, eleganckie odcienie nude, industrialne szarości, żywiołowe kolory nawiązujące do etnicznego rzemiosła oraz subtelne pastele. Jakie trendy kolorystyczne przyniesie nam rok 2017?

Paleta kolorystyczna na 2017 rok

Modnym trendem kolorystycznym w 2017 roku będzie powrót do natury. Warto postawić na stonowane kolory, które nawiązują do barw przyrody. Są to ciepłe kolory ziemi i spokojne zielenie, które mogą być jednak przełamane przez żywiołowe i energetyczne barwy kwiatów oraz egzotycznych owoców. Blisko natury pozostaje również inny trend, który czerpie inspirację z palety leśnych barw. Zielenie i szarości mają tworzyć wrażenie spokoju i kojarzyć się z ciszą i pięknem lasu.

Trendy kolorystyczne na 2017 rok to również bardziej nowoczesne zestawienia, w których mogą znaleźć się na przykład odcienie brązów, ciemny granat i oliwka, a także chłodna mięta. Wciąż modne są pastelowe róże i błękity, które można uzupełnić żółtymi i zielonymi odcieniami. Minimaliści nie muszą rezygnować z ulubionych czerni i bieli, ale dobrym pomysłem będzie wzbogacenie je o żywiołowe odcienie różowego i żółtego.