POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Trendy kolorystyczne w urządzaniu wnętrz 2015

Najciekawszymi kolorami we wnętrzach w 2015 r. są miedziany oranż oraz bordowo-brązowa wariacja marsali. Oczywiście nie są to jedyne rozwiązania kolorystyczne, które mogą być stosowane w aranżacji mieszkań. Głębia koloru oraz jego intensywne odcienie są w tym przypadku o wiele ważniejsze, niż konkretne kolory. Dlatego jeżeli modne miedź, marsala, sepia czy wypiekana glina nie są naszymi ulubionymi kolorami, możemy bez żadnych problemów pozostać przy tych, wśród których czujemy się dobrze. Nie ma znaczenia, czy są to antracytowy, purpurowy, szmaragdowy czy jakikolwiek inny.

Wcześniej wspomniana miedź jest popularna nie tylko jako kolor, ale również materiał wykończeniowy lub z którego zbudowane są niektóre detale. Elementy oświetlenia, listwy, uchwyty, oprawy zdjęć, świeczniki, ramy mebli, kosze a nawet naczynia czy sztućce – w 2015 r. miedziany kolor doskonale wygląda w każdym z tych miejsc.

Nie zapominajmy również o pozostałych bardzo ciekawych wnętrzarskich trendach kolorystycznych. Jeden z nich polega na stosowaniu bardzo silnych i wyraźnych wzorów na tapetach. Minimalistyczne i subtelne wzory roślinne można zastąpić wyraźnymi, niemal awangardowymi rombami, wielokątami, zygzakami czy bardzo dużymi, wyraźnymi wzorami roślinnymi. Poza tym stonowane stylistycznie wnętrza należy co jakiś czas ozdabiać kontrastowym, jaskrawym wręcz detalem. Może to być poduszka na kanapie, jakiś pojedynczy element w meblu czy lampa, pozornie niepasująca do reszty wystroju. Dobrze urządzone wnętrze nie tylko będzie fantastycznie wyglądać, ale sprawi, że poczujemy się w nim wyjątkowo komfortowo.