POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Styl i wygoda - najciekawsze minimalistyczne rozwiązania

Trendy w aranżacji wnętrz coraz bardziej stawiają dzisiaj na proste, klasyczne rozwiązania. Przepych, nadmierne nagromadzenie przedmiotów i rozmaitych ozdób nie jest dzisiaj w dobrym guście. Dostrzeżono, że niezwykłość i elegancja kryją się tak naprawdę w tym, co na pozór zwyczajne.

W minimalizmie chodzi przede wszystkim o jasność, przestrzeń oraz czystość. Harmonia tych składowych pozwala uzyskać efekt wygody i stylowości. Stąd też bardzo dobrym pomysłem jest pokrywanie ścian pastelowymi, stonowanymi kolorami, które w połączeniu z dobrze dobranym oświetleniem, czy tez światłem dziennym, pozwalają uzyskać efekt wyjątkowej przestronności. Bardzo ważną rolę odgrywa też sam obraz. Można na przykład umieścić na jednej ze ścian pokaźnych rozmiarów fotografię, najlepiej taką, która została skomponowana z wielu elementów i stworzyć w ten sposób atmosferę wyrafinowania i światowości. Wśród ozdób i szczegółów, najlepszym dodatkiem aranżacyjnym będą po prostu książki. Niesamowity efekt dają też długie świece, umieszczone w prostych świecznikach, a także kominek.

Z kolei wielbiciele szczególnie wyrazistej postaci minimalizmu powinni pomyśleć o zestawianiu w pomieszczeniach bieli oraz czerni. Jest to interesująca mieszanka kolorystyczna, ponieważ kolor czarny optycznie zmniejsza, zaś biały powiększa, co razem daje nowoczesne, klasyczne rozwiązanie.