POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Styl chalet w aranżacji wnętrz

Drewno, ogień w kominku, futra, prostota, ale również ciepło – tak w skrócie można opisać wnętrze urządzone w stylu chalet, zwanym również alpejskim. „Chalet” to francuskie słowo, które w języku polskim oznacza chatę góralską lub wiejski domek. Styl chalet stworzyli francuscy i szwajcarscy pasterze, których siedziby wyróżniały się prostotą oraz naturalnym charakterem. Współczesny styl chalet zyskał bardziej elegancki i lukusowy charakter. Wnętrza urządzone w tym stylu spotykamy zwykle w górskich kurortach i pensjonatach. Możemy również przenieść ten niezwykły klimat do domu, aby codziennie czuć górską atmosferę, tak lubianą przez wiele osób.

Górska chatka w domu

Podstawą stylu chatelet są naturalne kolory, przede wszystkim brązy, przełamane beżem, bielą i szarością. Duże znaczenie mają również zastosowane materiały – wykończenia i meble powinny być drewniane, we wnętrzu mogą znaleźć się również elementy z kamienia. Umeblowanie w takim wnętrzu jest proste, ale solidne. Charakterystycznym elementem stylu chalet są także umieszczone na suficie belki. Jako ozdoby okna zawiesza się grube, ciężkie zasłony, które podkreślają przytulną atmosferę wnętrza. Ciepły klimat tworzą też miękkie koce, a w bardziej luksusowej wersji – naturalne futra i skóry.

Bardzo ważnym elementem wnętrz w stylu chalet jest kominek, który może być wykończony na przykład kamiennymi płytkami. Warto również ustawić we wnętrzu świece i lampiony oraz dekoracje nawiązujące do górskiego klimatu, a na ścianach umieścić akcenty myśliwskie.