POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Styl angielski – pomysł na aranżację wnętrza

Przytulne, rodzinne, ciepłe, a jednocześnie eleganckie i harmonijne – takie są wnętrza urządzone w stylu angielskim. Jest on swego rodzaju odmianą klasycznego wystroju wnętrz, wyróżniającego się prostotą i rodzinną atmosferą. Stanowi odbicie wartości, szczególnie cenionych przez Anglików: zamiłowanie do wygody łączy się z ważną rolą rodziny oraz upodobaniem do rękodzieła. Wnętrze zaaranżowane w stylu angielskim to przestrzeń, w której każdy domownik i każdy gość czują się dobrze.

Jak urządzić wnętrze w stylu angielskim?

We wnętrzu utrzymanym w tym stylu na ścianach powinny pojawić się wzorzyste tapety (bardzo popularne są kwiaty, a także szkocka krata i pionowe pasy) lub drewniane panele. Klimat podkreślają umieszczone pod sufitem drewniane listwy. Drewno powinno się znaleźć również na podłodze, w łazience i kuchni warto natomiast ułożyć drobne, ceramiczne płytki. W angielskim wnętrzu powinny dominować jasne kolory, które możemy jednak uzupełnić o nasycone, głębokie barwy, na przykład zieleń.

Meble w stylu angielskim są solidne i oczywiście wykonane z drewna, często malowane na biało. Kanapy i fotele powinny być wygodne i tapicerowane, należy je zapełnić miękkimi poduszkami. Ważną rolę odgrywają dodatki. W salonie i sypialni powinny znaleźć się haftowane obrusy, wyszywane narzuty, muślinowe lub bawełniane firany, stoliki wypełnione bibelotami, porcelanowe figurki, zdjęcia w ozdobnych ramkach oraz duża liczba motywów kwiatowych.

Centrum życia rodzinnego stanowi zazwyczaj kominek o dekoracyjnej konstrukcji, umieszczony w salonie. Natomiast w łazience można umieścić wolnostojącą wannę. Nie zapominajmy również o żywych kwiatach, ustawionych w ozdobnych wazonach.