POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Schody drewniane czy betonowe – które wybrać?

W domu dwupoziomowym, z piwnicą lub strychem, niezbędnym elementem są schody. Ważne, aby ich konstrukcja była wytrzymała, ale również dostosowana do stylu budynku. Nie należy także zapominać o wygodzie – odpowiedniej szerokości i wysokości stopni. Jedną z podstawowych kwestii, które mają znaczenie w przypadku schodów, jest materiał, który wykorzystamy do ich zbudowania. Najpopularniejsze rozwiązania to beton oraz drewno. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety. Wybór należy dostosować do swoich potrzeb i oczekiwań. Jakie są najważniejsze różnice między betonem a drewnem oraz na co należy zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji?

Drewno czy beton – na jakie schody się zdecydować?

Schody betonowe są bardzo praktycznym rozwiązaniem podczas budowy, ponieważ konstrukcja z betonu jest odporna na uszkodzenia w trakcie wykańczania wyższych lub niższych poziomów. Należy jednak pamiętać, że konstrukcja betonowych schodów musi być uwzględniona w projekcie, ponieważ trzeba je połączyć z budynkiem. Budowa takich schodów jest stosunkowo prosta, ale czasochłonna. Betonowe schody można wykończyć z zastosowaniem dowolnego materiału, ale we wnętrzach w stylu industrialnym bardzo dobrze będzie prezentował się surowy beton..

Z kolei drewniane schody mają bardziej tradycyjny, elegancki charakter. Mogą mieć one ciekawe kształty, nie muszą być również planowane na etapie projektu. Zaletą drewnianej konstrukcji jest także stosunkowo prosty i szybki montaż. Tego rodzaju schody potrzebują jednak właściwego zabezpieczenia i pielęgnacji.