POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Rolety, zasłony czy firanki - co warto powiesić w oknie?

Okna to prawdziwa wizytówka naszego domu. Warto więc zadbać o to, by były one zarówno czyste, jak i stylowo zaaranżowane. Wybór pomiędzy roletą, zasłoną i firanką jest w znacznej mierze uzależniony od wystroju i klimatu panującego w danym pomieszczeniu. I tak, w przytulnej i kameralnej sypialni najlepiej sprawdzą się gustowne zasłony, zaś w ciepłej, rustykalnej kuchni, mile widziane będą lekkie, ozdobne firanki.

Dodatkowo, jeśli każde z tych pomieszczeń jest dosyć mocno wystawione na działanie promieni słonecznych, to zarówno zasłony, jak i firanki warto uzupełnić jeszcze odpowiednio dobraną roletą. Z kolei we wnętrzach bardziej nowoczesnych, industrialnych, a więc takich, w których stawia się na elegancki minimalizm, najbardziej pasującym rozwiązaniem zdają się być same rolety. Zaleca się tu wybierać modele wyższej jakości, posiadające jednolitą, stonowana barwę.

Dosyć interesującym rozwiązaniem, które pomimo upływu lat wciąż nie straciło na popularności jest zestawianie ze sobą zasłon i firanek. Najczęściej praktykuje się tutaj lekką, białą lub pastelową firanę, którą uzupełnia się zasłonami utrzymanymi w bardziej zdecydowanych odcieniach – na przykład w brązach, czerwieni, a czasem nawet w czerni. Propozycja ta nie tylko chroni przed promieniami słonecznymi, stanowiąc jednocześnie efektowną ozdobę okna, ale także chroni przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów.