POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Rolety czy żaluzje?

Wybór rolet lub żaluzji do pomieszczenia zależy od naszych oczekiwań oraz warunków, jakie panują w danym wnętrzu, gdy za oknem świeci słońce. Ponadto zarówno rolety, jak i żaluzje mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny.

Rolety kontra żaluzje na różnych polach zastosowania

W kwestii kontroli ilości światła, jakie wpada do wnętrza, żaluzje oraz rolety działają w podobny sposób – za ich pomocą można uzyskać efekt rozproszenia promieni lub częściowej ciemności we wnętrzu. Bardziej swobodną i precyzyjną regulację zapewniają żaluzję, jednakże specjalne rolety dzień-noc są zaprojektowane w ten sposób, aby za pomocą kilku pociągnięć móc uzyskać całkowity mrok w danym pomieszczeniu.

Jeżeli w czasie upalnych dni uskarżamy się na zbyt wysokie temperatury we wnętrzu mieszkania, warto jest pomyśleć o zainstalowaniu żaluzji lub rolet zewnętrznych, dających najlepszą ochronę przed promieniami słonecznymi. Do zapewnienia izolacji przed słońcem służą również modele wewnętrzne, w tym żaluzje drewniane lub przezroczyste rolety z folii refleksyjnej, które zapewniają dostęp do naturalnego światła, a mimo tego skutecznie chronią przed gorącem.

W kwestii wizualnej wybór jest naprawdę spory i można śmiało orzec, że zarówno rolety jak i żaluzje występują w tylu zróżnicowanych wersjach, że każdy z nas bez problemu znajdzie model dopasowany do danej aranżacji.