POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Pomysły na zagospodarowanie wnęki w mieszkaniu

Wnęka w mieszkaniu lub domu przez wiele osób jest traktowana jako problem. Jednak wbrew pozorom, wnęka daje nam wiele możliwości, a część właścicieli decyduje się nawet na uwzględnienie tego elementu w projekcie wnętrza. Wnęki są bardzo praktyczne i mogą nadać wnętrzu oryginalnego i indywidualnego charakteru. Jak możemy wykorzystać wnękę, aby była efektowna i funkcjonalna? Oto kilka pomysłowych rozwiązań.

Sposoby na wykorzystanie wnęki

Wnękę możemy wykorzystać jako dodatkową powierzchnię użytkową, wystarczy, że zamontujemy w niej półki. W ten sposób powstanie funkcjonalny regał, na którym możemy przechowywać książki, ramki na zdjęcia i inne drobiazgi. Półki możemy podświetlić, na przykład taśmami LED – w ten sposób zwiększymy ich funkcjonalność, oświetlenie może również pełnić rolę dodatkowej dekoracji.

We wnęce możemy też zamontować drzwi przesuwne i wykorzystać je jako zabudowaną szafę. Jeśli jej powierzchnia jest odpowiednio duża, możemy zaaranżować w niej garderobę lub domowe biuro, a także ustawić większy mebel, na przykład komodę lub toaletkę. Oryginalnym sposobem na wykorzystanie wnęki jest montaż kominka lub urządzenie w niej strefy wypoczynku, z wygodnym fotelem i dobrą lampą.

Wnęka w kuchni sprawdzi się jako mała spiżarnia lub miejsce na zastawę stołową, możemy również zainstalować w niej sprzęt AGD. Równie praktyczna może okazać się wnęka w łazience. Może być ona wykorzystana do ustawienia w niej pralki, a nawet zamontowania kabiny prysznicowej.