POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Pomysły na nowoczesne ogrodzenia

Ostatnimi czasy w budownictwie mieszkaniowym można zaobserwować wyraźny trend odchodzenia od mieszkań w centrach miast na rzecz domów jednorodzinnych i szeregówek na przedmieściach. Kosztem codziennych dojazdów do pracy zyskujemy większy spokój i większą przestrzeń życiową, chociażby ze względu na możliwość posiadania własnego ogrodu. W jaki jednak sposób ogrodzić własne podwórko, aby ogrodzenie nie tylko spełniało swoją funkcję, ale również było dopasowane do obecnych trendów związanych z projektowaniem i wystrojem ogrodów?

Najnowsze trendy

Wielu projektantów ogrodów wskazuje, że dzisiejsze trendy w projektowaniu ogrodzenia znacznie odbiegają od tego, co było popularne jeszcze kilka lat temu – wtedy liczyło się włącznie tanie wykonanie i funkcjonalność. Dzisiaj do obu rzeczy dokładana jest nowoczesność projektu przyciągająca wzrok sama w sobie i będąca ozdobą całego ogrodu oraz domu.

Jakie materiały?

Obecne ogrodzenia to przede wszystkim połączenie materiałów – betonu, cegły, kamienia, metalu i drewna. Największą popularnością cieszą się między innymi poziome geometryczne kompozycje wykonane z drewna, które rozdzielone są betonowymi, prostymi słupami bądź ogrodzenia w oszczędnej formie wykonane z tych samych materiałów, ale w postaci ażurowych elementów. Zauważalny jest również trend stosowania metalu, przede wszystkim aluminium – czy to w postaci słupów, czy też części je łączących.

Budując ogrodzenie, nie ograniczajmy się do jednego materiału, a bawmy się formą i materiałami, tworząc nowoczesne i modne ogrodzenie, które będzie przyciągało wzrok.