POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Pomysły na aranżacje kuchennego okna

Rola kuchennego okna nie musi ograniczać się tylko do jego podstawowej funkcji. Okno i jego otoczenie w kuchni może być efektowną, a jednocześnie funkcjonalną ozdobą wnętrza. Warto postarać się, aby jego wygląd nawiązywał do innych elementów wystroju. Pomysłów na upiększenie i wykorzystanie okna w kuchni jest wiele, z pewnością znajdziemy więc idealny styl dopasowany do wnętrza pomieszczenia. Warto również pamiętać o kilku praktycznych zasadach, związanych w funkcjami i specyfiką kuchennego wnętrza.

Okno w kuchni – stylowe i praktyczne

W oknach kuchennych nie sprawdzą się bogate zasłony i ozdobne firany, które utrudnią dostęp do okiennic oraz będą wymagały częstego prania. O wiele lepszym wyborem są – w kuchni w tradycyjnym lub rustykalnym stylu – krótkie firanki i zazdrostki lub – do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz – rolety. Uniwersalnym rozwiązaniem są praktyczne, zajmujące niewiele miejsca żaluzje. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie samoprzylepnej folii, która jednocześnie ozdobi i osłoni kuchnię. Jeśli ze względu na stylistykę wnętrza chcemy zdecydować się jednak na zasłony, to powinny być one łatwe w zdejmowaniu i praniu. Bardzo efektownie będą prezentowały się zasłony upięte po bokach okna.

Dekorację okna warto uzupełnić o dekorację na parapecie – dobrze będą prezentowały się kwiaty w ozdobnych doniczkach, dobrym pomysłem jest również domowa hodowla ziół. Aranżację możemy uzupełnić o elementy, których wybór jest uzależniony od pory roku – wiosną i latem mogą to być świeże kwiaty w wazonach, jesienią – kompozycje z liści, a zimą – świąteczne stroiki.