POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Pomysły na kobiecą toaletkę

Codzienna pielęgnacja oraz makijaż będą o wiele przyjemniejsze, a przede wszystkim szybsze, jeśli tylko odpowiednio zaplanujemy miejsce do ich przeprowadzania. Kobieca toaletka jest naprawdę świetnym i praktycznym rozwiązaniem, które może dodatkowo posiadać znaczny walor dekoracyjny.

Jak zaplanować organizację toaletki?

Toaletkę należy urządzić tak, aby była jednocześnie funkcjonalna, zajmowała jedynie wyznaczoną ilość przestrzeni oraz pozwalała w wygodny sposób wykonywać codzienne kobiece rytuały. Może ona stać się elementem wyposażenia w naszej sypialni, łazience lub garderobie – bez względu na pomieszczenie, najlepiej jest ustawić ją w pobliżu okna, aby posiadać bezpośredni dostęp do światła dziennego.

Najważniejszym elementem toaletki jest oczywiście lustro. Ważne, aby było ono odpowiednio podparte lub zawieszone, a dodatkowym ułatwieniem będzie możliwość jego obracania. Poleca się, aby głównym źródłem światła padającego na twarz podczas makijażu były promienie słoneczne. Użycie sztucznego oświetlenia jest opcjonalnym rozwiązaniem, stosowanym głównie podczas wieczornego makijażu. Światło z lampy powinno padać na naszą twarz w sposób równomierny.

Na toaletce musi znaleźć się wyposażenie w postaci szufladek lub półeczek do posegregowania kosmetyków, a także pojemniczek na biżuterię czy nawet niewielka, podręczna lodówka, w której można przechowywać kremy.