POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Pokój gościnny - co powinno się w nim znaleźć?

Urządzenie pokoju gościnnego zależy głównie od jego układu i rozmiaru. Inaczej należy zaaranżować ten, który jest częścią aneksu kuchennego, inaczej wydzielony z reszty mieszkania. Obie wersje mają jednak pewne cechy wspólne.

Komfort!

Pokój gościnny spełnia dwie zasadnicze funkcje, a nadrzędną, bo częściej wykorzystywaną, jest wypoczynek. Musi więc on być tak urządzony, abyśmy czuli się w nim dobrze i swobodnie. Podstawą będą więc takie kolory, które zarówno lubimy i nas nie męczą. Przed pomalowaniem ścian na krzykliwe bordo watro dwa razy pomyśleć, czy w takim pokoju na pewno odpoczniemy. Kolejny ważny element to kanapa. Wyznacznikiem przy jej wyborze musi być wygodna, bo to dzięki miękkim obiciom i poduszkom zrelaksujemy się po ciężkim dniu w pracy.

Funkcjonalność!

Drugą podstawową funkcją pokoju gościnnego jest... przyjmowanie w nim gości. Trzeba więc wyposażyć go w meble to ułatwiające. W pokoju tym nie zabraknie ławy, najlepiej rozkładanej, dzięki czemu bez trudu ugościmy i parę znajomych, i większe grono rodzinne. Jeśli zaś nie mamy oddzielnej sypialni dla gości, warto pomyśleć o rozkładanej kanapie, która na czas wizyty może spełnić taką rolę.

Wizytówka!

Skoro do pokoju gościnnego zapraszamy innych, to właśnie on jest naszą wizytówką w mieszkaniu. Należy zadać, aby wyposażony był w elementy, które najlepiej prezentują nasz charakter i gusta. To m.in. zdjęcia z podróży, pamiątki, gadżety związane z naszym hobby. Ta część mieszkania powinno być też zawsze utrzymana w czystości. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy znajomi wpadną z niezapodzianą wizytą!