POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Plakaty i grafiki jako dekoracja ścian

Ozdabianie ścian nie musi odbywać się za wykorzystaniem tych samych motywów spotykanych w ofercie większości sklepów dekoratorskich. Za wykorzystaniem plakatów oraz grafik przemawia ich oryginalność oraz fakt, że dodają one wnętrzom wyjątkowego charakteru.

Różne twarze grafik i plakatów na ścianie

Dekoracja na ścianie może przyjąć różną formę. Niekiedy korzystamy z niej, aby podkreślić pozostałe elementy aranżacji wnętrza, a czasami gra one w pokoju główną rolę, nadając mu unikatowego charakteru. Coraz częściej na ścianach umieszczamy również motywacyjne napisy lub plakaty. Myślą przewodnią takiej dekoracji może być przemawiające do nas motto lub obraz miejsca, do którego pragniemy się dostać. Taka grafika natychmiast wprowadza więcej pozytywnej atmosfery do wnętrza.

Dobrym tłem do wyeksponowania plakatu lub grafiki będzie zwykła biała ściana, chyba najbardziej przyjazna aranżacjom utrzymanym w minimalistycznym stylu. Jeżeli marzy nam się dekoracja z pazurem, to idealnym rozwiązaniem będzie zestaw wyrazistych grafik, na przykład tych utrzymanych w stylistyce pop-art. Wielkoformatowe reprodukcje sławnych fotografii czy obrazów również są świetnym wyborem.

Umieszczona na ścianie grafika potrafi nadać wnętrzu zupełnie odmiennego charakteru. W Internecie znajdziemy szereg projektów w postaci obrazków pełnych polotu oraz humoru – takie otoczenie na pewno doda nam kreatywności i polepszy samopoczucie.