POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Oświetlenie - jak skutecznie dobrać je do pomieszczeń?

Oświetlenie to istotna kwestia, którą powinniśmy dokładnie przemyśleć zanim w ogóle rozpoczniemy remont, czy aranżację mieszkania. Jest to bowiem coś, co należałoby rozważyć i zaplanować już na etapie projektowania. Trzeba bowiem pamiętać, że odpowiednio dobrane oświetlenie czyni wnętrza bardziej funkcjonalnymi, a także nadaje im specyficzny klimat, swoistą atmosferę. Co więcej, dobre światło potrafi również optycznie powiększyć daną przestrzeń, a także efektownie podkreślić jej wszelkie atuty.

Wybierając oświetlenie, najczęściej w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na aspekty wizualne, choćby kolor i kształt żyrandola, czy też ogólną oryginalność całej lampy. Tymczasem należałoby zacząć od rozważenia ich funkcjonalności, tak by były jak najlepiej przystosowane do naszych potrzeb i ułatwiały nam codzienne czynności – stąd też szczególnie istotne jest dobre oświetlenie kuchni. Warto zainwestować w różne rodzaje oświetlenia, a więc zarówno w to sufitowe, które będzie podstawą w pokoju dziennym, ale także to punktowe, jak choćby solidna lampka do pracy przy biurku, czy ledowe podświetlenie kuchennych blatów. Ten ostatni rodzaj oświetlania nadaje wnętrzom przytulności, ale też stylowości.

W salonie, oprócz oświetlenia sufitowego, warto mieć także gustowną lampę stojącą. Co do niewielkich pomieszczeń, to sprytnym trikiem, który optycznie je powiększy, będzie podświetlanie obrazów, czy też szklanych półek, ewentualnie kierowanie wiązki świetlnej w stronę sufitu.