POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Od czego zacząć wykończenie wnętrza?

Zanim zdecydujemy się na wybór rzetelnej firmy wykończeniowej, musimy podjąć bardzo ważną decyzję odnośnie zaprojektowania poszczególnych pomieszczeń. Jest to o tyle znacząca kwestia, że błąd w projektowaniu może mieć później daleko idące skutki w postaci nieprawidłowo przeprowadzonych prac wykończeniowych, bynajmniej nie z winy firmy zajmującej się tego typu pracami.

Niektórzy inwestorzy decydują się na samodzielne stworzenie projektu wnętrz. Jeżeli rzeczywiście posiadają odpowiednią wiedzę w zakresie budownictwa, montażu poszczególnych instalacji oraz designu, to takie rozwiązanie ma swoje plusy. Nie dość, że można osobiście stworzyć projekt wymarzonego mieszkania, to jeszcze nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów i korzystać z pomocy projektanta. Mimo wszystko takich inwestorów jest na rynku zaledwie kilka, maksymalnie kilkanaście procent spośród wszystkich kupujących domy.

Pozostali czerpią swoją wiedzę głównie z czasopism oraz Internetu, zupełnie nie mając technicznego przygotowania koniecznego do zaprojektowania jakiegokolwiek pomieszczenia. Takie osoby raczej nie powinny oszczędzać na projektantach, ponieważ może się okazać, że projekt, który doskonale prezentował się na papierze, zupełnie nie sprawdza się w rzeczywistości. Błędy w tym przypadku mogą dotyczyć najróżniejszych kwestii – od połączenia materiałów budowlanych, po zły dobór m.in. elementów wykończeniowych, materiałów na podłogi czy nawet wypełnienia w szkieletowych ściankach działowych.

Dlatego gdy rozpoczynacie Państwo prace wykończeniowe, bardzo dokładnie rozważcie, kto ma być autorem projektu poszczególnych wnętrz. W przeciwnym wypadku może Was spotkać duże rozczarowanie.