POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

O czym pamiętać urządzając małą łazienkę?

Łazienka powinna być urządzona nie tylko ładnie, ale również funkcjonalnie. Problemem może być aranżacja małej łazienki. Wiele osób zastanawia się, jak w wygodny sposób pomieścić w niej wszystkie potrzebne sprzęty, nie rezygnując ze strony wizualnej i stylu wnętrza. W tym przypadku szczególne znaczenie ma dobry projekt i umiejętne rozplanowanie przestrzeni.

Mała łazienka – sposoby na aranżację

Bardzo ważną decyzją jest wybór najważniejszego urządzenia w łazience, czyli wanny lub kabiny prysznicowej. Właściciele małych łazienek muszą zwykle zdecydować się na jedno z tych rozwiązań. Wiele osób nie chce jednak rezygnować z dobrodziejstw szybkiego, porannego prysznica lub długiej, wieczornej kąpieli. Kompromisem może być w tym przypadku wanna ze specjalnym parawanem i natryskiem. Warto jednak zastanowić się, czy nad potrzebą wanny – narożna kabina prysznicowa zajmuje o wiele mniej miejsca i pomaga wygospodarować dodatkową przestrzeń.

W małej łazience należy zadbać o odpowiednią wentylacje, a także ograniczyć ilość sprzętów, dlatego dobrym pomysłem jest łączenie funkcji. Umywalkę możemy ustawić na przykład na szafce łazienkowej na ręczniki, a nad nią zawiesić wąską szafeczkę, która jednocześnie będzie pełniła funkcję lustra. Pod blatem umywalki może zmieścić się również pralka, warto również zastanowić się nad modelem ładowanym od góry, który zajmuje mniej miejsca niż tradycyjne urządzenie. W małej łazience trzeba zwrócić uwagę na różnego rodzaju wnęki – nawet te najmniejsze mogą posłużyć jako sprytne schowki na kosmetyki, papier toaletowy lub inne drobiazgi.

Małą łazienkę możemy również powiększyć optycznie – sprawdzą się lustra, dobre oświetlenie oraz akcesoria zrobione ze szkła lub lśniących tworzyw, które będą odbijać światło. W małej łazience powinny dominować jasne, chłodne barwy.