POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Modne dodatki do sypialni

Choć zazwyczaj zależy nam na tym, aby wnętrze sypialni wprawiało w kojący nastrój, nie oznacza to, że musi być ono spokojne czy wręcz usypiająco nudne. Niezależnie od tego, czy urządzamy naszą sypialnię pierwszy raz, czy też chcemy dokonać jedynie jej odświeżenia, to warto jest zapoznać się z niezawodnymi propozycjami dekoratorów na ożywienie wnętrza.

Estetyka sypialni zależy od tego, czy wszystkie elementy zastosowane w jej wnętrzu są spójne pod względem określonego stylu aranżacji. Przykładowo, jeżeli cała sypialnia została urządzona w stylu skandynawskim, to w kwestii dekoracji warto sięgnąć po naturalne materiały, takie jak tkaniny, kamień czy drewno. Pasujące dodatki powinny występować w odcieniach takich jak biel, czerń czy brąz lub być pokryte harmonijnymi, regularnymi wzorami.

Przy tradycyjnym aranżowaniu sypialni należy zastosować elementy, które przyczynią się do nadania przytulności wnętrzu. Do takich dodatków z pewnością należeć będą ramki ze zdjęciami, miękkie poduszki, różnego rodzaju bibeloty oraz wykończenie podłogi puszystą wykładziną. Ciekawym elementem, który konwencjonalnej stylizacji doda nieco bardziej zdecydowanego charakteru, będzie misterne zdobienie ramy łóżka.

W przypadku aranżacji nowoczesnej sypialni można pokusić się o wyraźne akcenty, występujące w jaskrawych kolorach lub w zdecydowanych wzorach geometrycznych. Świetnie sprawdzą się dodatki w postaci przykuwającej oko pościeli, połyskujących ozdób lub obrazów z motywami zaczerpniętymi z pop-artu.