< Marmurowa podłoga – wady i zalety

POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Marmurowa podłoga – wady i zalety

Marmur kojarzymy z elegancją, luksusem i klasą, a jednocześnie trwałością. Jest to skała metamorficzna, co oznacza, że powstała z przekształcenia innych skał – wapieni. Marmur to bardzo cenne tworzywo, które już od starożytności było stosowane jako materiał architektoniczny oraz rzeźbiarski. Może być szlifowany, piłowany i polerowany, jednak jego obróbka wymaga specjalnych umiejętności oraz doświadczenia.

Jednym ze sposobów na wykorzystanie marmuru jest marmurowa podłoga. Jest to bardzo dobry sposób na wprowadzenie do wnętrza atmosfery luksusu oraz klasycznej elegancji.

Podłoga z marmuru – czym się charakteryzuje?

Z pewnością za jedną z najważniejszych cech marmuru możemy uznać jego atrakcyjny, elegancki wygląd. Jest dostępny w szerokiej i interesującej gamie kolorów, a płyty pochodzące z różnych miejsc świata mogą się bardzo od siebie różnić. Do pozostałych zalet marmuru możemy zaliczyć łatwość jego obróbki, odporność na erozję, zabrudzenia oraz działanie wysokich temperatur.

Warto jednak pamiętać, że marmur posiada pewne specyficzne cechy i wymagania. Przede wszystkim trzeba go regularnie czyścić i zamiatać, aby uniknąć pojawienia się rys oraz utraty blasku. Marmur należy właściwie zaimpregnować, czyścić i konserwować z zastosowaniem specjalistycznych preparatów, które nie uszkodzą jego powierzchni. Dodatkowo marmur nie jest tak odporny na ścieranie jak na przykład granit, nie należy go również stosować na zewnątrz, gdzie zaszkodzić mu mogą warunki atmosferyczne. Marmur nie powinien mieć również kontaktu z kwasami, również tymi zawartymi w żywności. Ze względu na te właściwości, marmur nie powinien być używany do wykończenia kuchni i tarasów.