< Łazienka na poddaszu o czym pamiętać?

POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Łazienka na poddaszu - o czym pamiętać?

Urządzenie dowolnego wnętrza na poddaszu jest zawsze wyzwaniem. Znajdują się tam skosy dachowe, które uniemożliwiają swobodną aranżację przestrzeni, a niedostateczna wysokość ściany kolankowej może znacząco utrudnić urządzenie funkcjonalnego pomieszczenia. Nie zmienia to jednak faktu, że na poddaszu ze skosami możemy urządzić wygodną łazienkę.

Funkcjonalna łazienka na poddaszu – praktyczne wskazówki

Przede wszystkim musimy pamiętać, że powierzchnia podłogi pomieszczenia na poddaszu nie jest jego powierzchnią rzeczywistą – jest ona bardzo ograniczona przez skosy. Już w fazie projektu warto uwzględnić wysokości wnętrza, które umożliwią wygodne korzystanie ze sprzętów łazienkowych.

Z pewnością dużym atutem łazienki na poddaszu jest możliwość zamontowania okna połaciowego. Jest to bardzo dobre źródło naturalnego świata, które dodatkowo powiększy optycznie pomieszczenie. Nie zapominajmy również o prawidłowej wentylacji oraz odpowiednim wykończeniu skosów, które powinno być wykonane z materiałów szczególnie odpornych na działanie wilgoci.

Wielu producentów oferuje sprzęty łazienkowe przystosowane do wnętrza na poddaszu. Jednak w każdej sytuacji musimy pamiętać o uwzględnieniu odpowiednich wysokości, które umożliwią użytkownikom wygodne korzystanie z urządzeń sanitarnych. Trzeba wziąć pod uwagę zarówno liczbę centymetrów potrzebnych nie tylko do swobodnego siedzenia, ale również wstawania – w przypadku wanny lub sedesu – i stania, na przykład przy umywalce. Z kolei kabinę prysznicową najpraktyczniej jest umieścić tam, gdzie pomieszczenie jest najwyższe, na przykład w pobliżu drzwi.