POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Kącik dla zwierzaka w domu

Posiadanie zwierzęcia domowego wiąże się z obowiązkiem zapewnienia mu odpowiedniej przestrzeni do snu i odpoczynku. Własny kąt jest szczególnie ważny, gdy na co dzień towarzyszy nam dość sporych rozmiarów czworonożny przyjaciel, taki jak pies czy kot.

Przygotowanie legowiska

Wybór miejsca, które służyć będzie jako kącik dla psa, jest bardzo ważny. Musimy przewidzieć wszystko, gdyż późniejsza zmiana lokalizacji może zaowocować wywołaniem niepotrzebnego stresu u zwierzęcia. Legowisko umieszczamy tak, aby nie znajdowało się ono w pobliżu kaloryferów oraz okien, ponieważ stwarza to ryzyko częstych przeciągów. Jednocześnie wybrane miejsce powinno umożliwiać pupilowi kontakt z właścicielami, a także chronić przed hałasem. Natomiast koty preferują możliwie ciepłe zakamarki i raczej samodzielnie dokonują zmian miejsca, w którym się wylegują.

Kącik dla zwierzęcia należy wyposażyć w wygodne i odpowiednio szerokie posłanie. W przypadku szczeniaków dobrze znać ich przyszłe rozmiary i dokonać zakupu legowiska właśnie pod tym kątem. Natomiast dla kotów lubiących zabawę można pomyśleć o zakupie domku lub budki. O trwałości legowiska decyduje materiał, z jakiego jest ono wykonane. Specjalnym rodzajem tkaniny przeznaczonej do zastosowania dla lepszego komfortu zwierząt podczas snu jest dry bed. To tkanina wykonana z poliestru, która nie uczula oraz zapobiega rozwojowi bakterii.

Przygotowane do snu miejsce wystarczy jedynie uzupełnić o ulubione zabawki pupila. Gumowe akcesoria do gryzienia dla psa oraz drapak dla kota umożliwią im udaną zabawę oraz uchronią nasze meble przed zniszczeniami.