POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jakie zabytki znajdują się w okolicy Kunic?

Kunice to nie tylko ciche, spokojne, zielone miejsce, które idealnie nadaje się do zamieszkania, ale także obszar atrakcyjny pod względem turystycznym. Okazuje się, że wcale nie trzeba się stąd oddalać, by móc ciekawie spędzić weekend, zobaczyć coś ciekawego, czy przeżyć interesującą przygodę.

W najbliższej okolicy Kunic znajdują się bowiem godne zobaczenia zabytki, takie jak Zamek w Dobczycach, zabytkowy Kościół znajdujący się w pobliżu tej miejscowości, czy Dwór Sieraków. Wszystkie te obiekty z pewnością przypadną do gustu wielbicielom zabytkowej architektury, a także tym, którzy lubią powracać we wspomnieniach do starych, dobrych czasów i ówczesnych porządków. Co więcej, wokół Zamku w Dobczycach rozciągają się malownicze obszary, w tym jeziora i urokliwe wzgórza. Z kolei dwór Sieraków to miejsce, w którym można poczuć prawdziwy, królewski komfort. Odznacza się ono wyjątkową klasą, dlatego też wypicie tu choćby filiżanki dobrej kawy, czy zjedzenie eleganckiego obiadu, stanowi prawdziwą atrakcję, a także oderwanie od szarej codzienności.

Jeśli zaś potrzebujemy odrobiny refleksji i zadumy, dobrym pomysłem będzie wizyta w klimatycznym kościele pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Miłośnicy dobrych, gatunkowych trunków, koniecznie powinni zaś udać się do, położonej niedaleko, winnicy Nieznanowice.