POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jakie są zalety posiadania ogrodu przy domu?

Jeszcze kilkanaście lat temu marzeniem wielu było własne mieszkanie w centrum miasta. Dzisiaj jednak upodobania społeczne i oczekiwania co do miejsca zamieszkania są zgoła odmienne i coraz częściej myślimy o własnym, podmiejskim domu z ogródkiem. Jakie są zalety posiadania ogrodu przy domu?

1) bliskość natury – faktem jest, że naturalna zieleń uspokaja. Czasami wystarczy wyjść z domu, usiąść w ogrodzie i spokojnie odetchnąć, dzięki czemu można szybko zregenerować siły i nabrać chęci do dalszego działania. Wyjście do przydomowego ogrodu potrafi zdziałać cuda – od razu oddychamy całą piersią, uspokajamy się i odpoczywamy.

2) własne rośliny – przydomowy ogród to możliwość hodowania nie tylko pięknych kwiatów czy krzewów, ale również naturalnych warzyw czy ziół. Coraz więcej osób decyduje się na niewielkie grządki, hobbystycznie zajmując się hodowlą pomidorów czy sałaty.

3) miejsce spotkań – przydomowy ogród jest doskonałym miejscem do spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Poza tym dzieci mają o wiele więcej miejsca do zabawy.

4) miejsce dla zwierząt – ogród jest również doskonałą opcją w przypadku posiadaczy psów czy kotów, które mogą spędzać czas na świeżym powietrzu i zaspokajać swoje potrzeby ruchowe.

rzydomowe ogrody mają bardzo wiele zalet – powyższa lista obejmuje jedynie najważniejsze z nich. Dlatego jeżeli macie Państwo możliwość posiadania własnego kawałka zieleni, nie zastanawiajcie się nawet przez chwile. Na pewno nie będziecie żałować.