< Jakie są zalety parkietu?

POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jakie są zalety parkietu?

Znamy wiele sposobów na efektowne wykończenie podłogi. Możemy położyć na niej panele, gres, płytki lub zdecydować się na wykładzinę. Jedną z możliwości jest ułożenie drewnianego parkietu. Składa się on zwykle z układanych we wzór klepek – ich ułożenie nie jest tak łatwe, jak na przykład paneli, jednak efekt z pewnością jest warty starań. Możemy wybrać parkiet wytworzony z rodzimych gatunków drewna – takich jak buk, dąb, klon, grab, jesion lub czereśnia – a także zdecydować się na parkiet z drewna egzotycznych gatunków, na przykład tek, doussie lub merbau.

Parkiet – dlaczego warto?

Tradycyjny drewniany parkiet posiada wiele cech, które sprawiają, że jest to nie tylko elegancki, ale również funkcjonalny sposób wykończenia podłogi. Dużą zaletą jest naturalny wygląd oraz ciepły klimat, który wprowadza do wnętrza drewno. Taki parkiet charakteryzuje się ciekawą strukturą i jest miły w dotyku. Gatunki drewna różnią się od siebie, dzięki czemu możemy znaleźć typ parkietu, który dopasujemy do każdego wnętrza.

Drewno ma także praktyczne zalety – należy do nich między innymi dobra izolacja termiczna i akustyczna. Drewniany parkiet nie przyciąga kurzu, jest więc dobrym rozwiązaniem dla alergików. Parkiet drewniany wyróżnia się również trwałością – można go cyklinować i lakierować, dzięki czemu możemy przywrócić mu zadbany wygląd, nawet pomimo upływu lat.

Drewniany parkiet to kosztowna inwestycja. Jednak taka podłoga, przy odpowiedniej pielęgnacji, będzie nam służyć latami, a drewno zapewni elegancki, ponadczasowy wygląd.