POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jakie nieduże drzewka owocowe sprawdzą się w przydomowym ogrodzie?

Nic nie smakuje lepiej niż owoc zerwany z własnoręcznie zasadzonego we własny ogrodzie drzewa. Jeśli Twój ogród jest stosunkowo mały nie inwestuj w ogromne jabłonie, które zajmą cały teren Twojej działki.

Drzewko z brzoskwiniami czy śliwkami nada niezwykłego charakteru Twojemu ogrodowi. Tak samo świeża grusza czy drzewo morelowe. Często trudno znaleźć jest rośliny, które zostaną małe na zawsze. Dlatego możesz zainwestować w jabłoń lub wiśnię, tylko będziesz musiał systematycznie ją podcinać, aby nie przekraczała wysokości odpowiedniej dla wystroju oraz wielkości Twojego ogrodu. Aby powstrzymać wzrost roślin możesz zasadzić je na odpowiednich podkładach, najlepiej karłowych, które spowolnią tempo rośnięcia drzewa jednak nie zatrzymają dojrzewania owoców oraz nie wpłyną na ich jakość oraz wielkość.

Drzewo w ogrodzie to nie tylko sposób na posiadanie świeżych owoców. Jego gałęzie dają cień w upalne dni. Jeśli posadzisz drzewko w odpowiednim miejscu może stanowić ono naturalny parasol nad zestawem mebli ogrodowych, przy których spędzasz czas z rodziną w letnie popołudnia.

Drzewka owocowe możesz zamienić na krzaki, które sprawiają mniej trudności w uprawie i często przynoszą większe plony niż drzewa. Maliny, poziomki czy agrest to owoce sezonowe, które świetnie smakują świeżo zerwane z krzaczka ale również jako soki czy przetwory.