POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jakie kolory do sypialni?

Przytulnie urządzona sypialnia aspiruje do bycia prawdziwą oazą spokoju, w której łatwo jest się zrelaksować. O klimacie panującym w sypialnianym wnętrzu decyduje w dużej mierze kolorystyka ścian. Jak dobrać barwę w ten sposób, aby sypialnia ciepło nam się kojarzyła, a przede wszystkim pozwalała na wyciszenie ciała i umysłu?

Dobre samopoczucie na pierwszym miejscu

Faktem jest, że kolory występujące w naszym otoczeniu wpływają na odczuwane przez nas emocje. Z tego względu barwy zastosowane w sypialni powinny przywodzić myśli związane z odpoczynkiem i relaksem. Taki stan ducha na pewno zapewni użycie koloru w ciepłej wersji. Oznacza to, że w takiej barwie przeważa tonacja związana z czerwienią, oranżem lub żółcią. Chłodne odcienie również są spotykane w aranżacji sypialni, zwłaszcza jeżeli chcemy uczynić dane wnętrze optycznie większym. Tego rodzaju barwy oddalają, dzięki czemu pomieszczenie staje się od razu bardziej przestronne. Przygaszone, pastelowe odcienie w sypialni wprowadzą atmosferę przytulności oraz spokoju, podczas gdy bardziej wyraziste barwy nadadzą wnętrzu ciekawego charakteru.

Z jakich kolorów lepiej jest zrezygnować? Dekoratorzy wnętrz odradzają stosowanie zbyt jaskrawych odcieni. Takie barwy działają pobudzająco na nasz umysł, a przecież w sypialni chodzi nam o dokładnie odwrotny efekt. W palecie barw, jakie chcemy zastosować do wyposażenia pokoju do spania celujmy więc przede wszystkim w spokojne tonacje oraz oczywiście biel – prawdopodobnie najpopularniejszy kolor spotykany w sypialniach na całym świecie.