POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jakie kolory do przedpokoju?

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które widzą nasi goście. Jest to również pomieszczenie „przejściowe“, w którym mieszkańcy przygotowują się do wyjścia, tutaj także kierują swoje pierwsze kroki po powrocie do mieszkania. Przedpokój spełnia więc jednocześnie funkcje reprezentacyjne oraz funkcjonalne. Dzisiaj skupimy się jednak przede wszystkim na wyglądzie tego wnętrza i postaramy się znaleźć najlepszy kolor na ściany.

Kolorowy przedpokój

Kolor jest bardzo ważnym elementem każdego wnętrza. Odpowiedni dobór kolorów współtworzy charakter, zmienia atmosferę pomieszczenia, może je także optycznie powiększyć lub pomniejszyć. Trzeba jednak pamiętać, by wybrane barwy tworzyły harmonijną całość z innymi elementami wnętrza, a także nawiązywał do wystroju pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu.

Większy i jasny przedpokój

Jeśli chodzi o małe pomieszczenia, to zasada jest ta sama: do takich wnętrz wybierajmy kolory jasne i raczej chłodne, które dadzą wrażenie optycznego otwarcia i powiększenia przestrzeni. Takie kolory również rozjaśnią przedpokój. Ujednoliconą kolorystykę łatwiej jest dopasować do pozostałych pomieszczeń. Przedpokój to zazwyczaj wnętrze, do którego nie dociera światło naturalne i jasne kolory są w tym przypadku naturalnym wyborem.

Nowoczesny i duży przedpokój

W przypadku większych pomieszczeń mamy więcej możliwości. Warto pomyśleć chociażby o ciekawych dodatkach - meblach, wieszakach czy dużych lustrach. W ten sposób dodamy charakteru wnętrzu.