POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

JJakie jest najlepsze miejsce na urządzenie garderoby?

Garderoba to marzenie wielu kobiet, jednak jest to pomieszczenie, które ułatwi życie każdemu, nie tylko paniom. Wnętrze przeznaczone tylko do przechowywania ubrań jest bardzo praktyczne – wszystkie elementy stroju, przechowywane w jednym miejscu, ułatwiają codzienną stylizację, możemy również zrezygnować z szaf, które zwykle mają duże gabaryty i zajmują miejsce. Oczywistą lokalizacją garderoby wydaje się sypialnia, jednak nie jest to jedyne z rozwiązań. W którym miejscu domu możemy urządzić funkcjonalną garderobę?

Garderoba – obok łazienki, sypialni czy wejścia?

Urządzenie garderoby bezpośrednio obok sypialni jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. W pokoju sypialnym często umieszczamy szafy, w których przechowujemy odzież noszoną na co dzień. Dzięki garderobie możemy zmniejszyć ilość mebli w sypialni, a rano szybko przygotować stylizację.

Inną opcją jest umiejscowienie garderoby w pobliżu łazienki. Takie rozwiązanie również ma swoje zalety, ponieważ po kąpieli domownicy nie muszą przechodzić do innego pokoju, aby się ubrać lub schować ubranie. Garderoba obok łazienki może również pełnić funkcję pralni. Idealnym wyjściem jest sytuacja, w której dysponujemy sypialnią połączoną w łazienką. W takiej sytuacji możemy urządzić funkcjonalną garderobę w przejściu pomiędzy tymi pomieszczeniami.

Garderoba może być również zlokalizowana w pobliżu wyjścia i przedpokoju. Łatwy dostęp do kurtek, okryć wierzchnich oraz butów to największa zaleta tego pomysłu, ponieważ mamy możliwość ubrania się bezpośrednio przed wyjściem z domu, jednak pojawiają się problemy z codziennymi ubraniami.

Oczywiście najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch garderób: obok sypialni lub łazienki, a także w pobliżu wyjścia, ale niestety nie każdego stać na takie rozwiązanie.