POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jakie drzwi przesuwne wybrać do mieszkania?

Faktem jest, że drzwi wewnątrz domu pomagają wydzielić pomieszczenia, zachować prywatność stanowią też niejednokrotnie barierę dla niższej temperatury panującej chociażby na korytarzu. W trakcie ich zakupu zwracamy uwagę przede wszystkim na funkcjonalność, ale staramy się również, aby pasowały do wystroju. Co zrobić w sytuacji, kiedy w pomieszczeniu brakuje miejsca na skrzydła drzwiowe lub utrudniają one aranżację pomieszczenia? Rozwiązaniem może być instalacja drzwi przesuwnych.

Drzwi przesuwne – jak wybrać?

Drzwi przesuwne pełnią taką samą rolę jak tradycyjne modele, jednak po otwarciu skrzydło znajduje się na ścianie i nie zajmuje dodatkowej powierzchni. Tego typu skrzydło możemy również wykorzystać do wydzielenia przestrzeni w małych mieszkaniach, na przykład sypialni w salonie.

Drzwi przesuwne montowane wewnątrz mogą być wykonane z drewna, PVC lub płyty wiórowej, mogą również mieć częściowo przeszklone. Dostępne są również modele wykonane w całości ze szkła hartowanego, gładkiego lub ze wzorem. Funkcję drzwi przesuwnych może pełnić każdy model, który zostanie zamontowany w odpowiedni sposób. Ważnym elementem takiego systemu jest prowadnica. Dostępne są prowadnice stalowe, których zaletą jest niska cena, mogą jednak generować większy hałas podczas przesuwania. Prowadnica aluminiowa jest lżejsza.

Montaż drzwi przesuwnych warto uwzględnić już podczas projektowania domu lub mieszkania. Chowane tuż przy ścianie, zajmują mniej miejsca i po otwarciu są niewidoczne.

Warto również pamiętać, że modele przesuwne mogą składać się zarówno z jednego, jak i z dwóch skrzydeł.