< Jaki stół do jadalni?

POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jaki stół do jadalni?

Dla wielu osób stół wciąż jest symbolem rodzinnego ogniska. Przy stole toczy się życie rodziny – przy nim spotykamy się podczas codziennych posiłków i specjalnych okazji, pracujemy oraz spędzamy wolny czas. W niektórych domach stół jadalny znajduje się w osobnej jadalni, a w innych – w wydzielonej strefie w salonie. Bez względu na miejsce, wybór idealnego mebla jest bardzo ważny, przed zakupem należy zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Stół do jadalni – jak wybrać odpowiedni mebel?

Wielkość stołu jadalnego trzeba dostosować do liczby osób, które będą z niego korzystać. Dorosła osoba powinna mieć do dyspozycji prostokąt o szerokości 40 i długości 60 centymetrów. Taka powierzchnia zapewnia wygodę podczas posiłków. Należy również uwzględnić miejsce na naczynia z daniami – powinno to być co najmniej 20 centymetrów szerokości stołu na jego środku. Dobrym rozwiązaniem jest stół o rozkładanym blacie, który możemy dostosować do liczby użytkowników. Pamiętajmy również o uwzględnieniu miejsca na wygodne ustawienie krzeseł, a także swobodne przemieszczanie się i podawanie posiłku.

Do wyboru mamy również stoły jadalne o różnym kształcie. Jeśli dysponujemy większą ilością przestrzeni w pokoju, warto zdecydować się na okrągły lub owalny mebel. Pozwala on na dobry kontakt między osobami siedzącymi przy stole. Jest to również bardzo funkcjonalny kształt, a zaokrąglone krawędzie są bezpieczniejsze od ostrych. W mniejszych wnętrzach warto zdecydować się jednak na kwadratowy lub prostokątny stół, który jednym bokiem możemy dosunąć do ściany. W ten sposób możemy zaoszczędzić miejsce.