POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jaki materiał wybrać na domowy podjazd?

Na wybór odpowiedniego materiału na podjazd zasadniczo wpływ mieć będą trzy czynniki. Pierwszy to prawdopodobnie jego trwałość, kolejny estetyka odpowiadająca stylowi domu, ostatni zaś cena. Przy tak bogatej ofercie rynkowej na pewno każdy znajdzie taki materiał, który z powodzeniem łączy wspomniane elementy. Poniżej ich najpopularniejsze propozycje.

Kostka betonowa jest niekwestionowanym liderem w tym zestawieniu. Na jej atrakcyjność wpływa fakt, że jest to materiał bardzo trwały i odporny na obciążenia oraz warunki atmosferyczne. Praktycznie jedynym negatywnym aspektem jej użytkowania będzie zmatowienie koloru. To jednak wada znikoma, biorąc pod uwagę liczne zalety, do których należą też bogata gama kolorystyczna i rozsądna cena.

Kostka kamienna, a wśród niej granitowa i bazaltowa, to rozwiązanie równie popularne. Jest materiałem bardzo wytrzymałym i odpornym na wpływ czynników atmosferycznych. Jej największa zaleta to bezsprzecznie niepowtarzalny wygląd. Poszczególne kostki różnią się między sobą nie tylko odcieniem, ale też kształtem, nadając nawierzchniom unikalny charakter. Najistotniejszą wadą zaś, koszt zakupu i wykonania, bo to materiał dużo droższy od pozostałych.

Klinkier jest coraz chętniej stosowanym do wykończeń pojazdów. To również materiał bardzo trwały i odporny na czynniki atmosferyczne – w szczególności mróz – oraz uszkodzenia mechaniczne. Nie zostanie nawet odbarwiony przez działanie soli!. Pod względem ceny również wydaje się rozwiązaniem korzystnym, plasuje się mniej więcej na równi z kostką betonową.