POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jaki grill do przydomowego ogródka?

Grill w gronie rodziny i przyjaciół to bardzo przyjemny sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Z oczywistych względów najlepiej jest zorganizować grilla w ogrodzie, jednakże taka możliwość nie jest dostępna dla każdego. Czym zatem kierować się przy wyborze grilla mając na uwadze fakt, że nie zawsze możemy z niego skorzystać w naszym własnym ogrodzie?

Różne modele grillów

Z oczywistych względów wśród dostępnych modeli prym wiodą grille przenośne, jakie łatwo wykorzystać nie tylko przy domu, ale przede wszystkim podczas wycieczek na łono natury. Grille przenośne można szybko schować, dlatego będą one odpowiednie dla osób lubiących wspólne spotkania organizowane nawet niedaleko bloku.

przypadku, gdy dysponujemy własnym ogrodem, przy wyborze grilla należy kierować się zupełnie innymi kryteriami. W tym przypadku optymalnym wyborem jest murowane palenisko, które usytuowane tuż obok naszego domu będzie stanowiło doskonałe miejsce spotkań i imprez. Do jego postawienia należy użyć wytrzymałych materiałów, takich jak cegła, kamień czy małe bloki betonowe. Miejsce na murowanego grilla należy zaplanować tak, aby nie przeszkadzać sąsiadom mieszkającym obok nas. Pod uwagę należy wziąć zarówno hałas jak i zapachy powstające podczas przygotowywania potraw. Ponadto aby wygodnie korzystać z grilla, należy zaplanować jego lokalizację w dość bliskiej odległości od domu - wtedy przenoszenie półproduktów żywnościowych czy kuchennych utensyliów będzie odbywało się płynnie oraz bez większego wysiłku.