< Jak zagospodarować rogi w kuchni?

POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak zagospodarować rogi w kuchni?

Urządzenie ładnej i funkcjonalnej kuchni to duże wyzwanie. Duży problem mogą sprawić szczególnie rogi w kuchni - często niewykorzystane i nieprzydatne. Nawet jeśli dysponujemy większą ilością miejsca, warto praktycznie je zagospodarować.

Kuchnia – zagospodarowanie rogów

Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem są szafki narożne. Dzięki takim meblom uzyskujemy dużą ilość miejsca, w której pomieścimy większe garnki lub sprzęty elektroniczne. Oferowanie przez producentów systemy – mobilne lub wysuwane półki oraz koszyki – zapewnią wygodne korzystanie na co dzień. Dostępne są również meble ze specjalnymi, łamanymi drzwiczkami oraz praktycznymi szufladami narożnymi.

W rogu kuchni nie należy ustawiać piekarnika lub zmywarki, ponieważ korzystanie z położonych prostopadle do tych sprzętów szafek będzie niewygodne. Taki sposób aranżacji można zastosować wyłącznie w dużym pomieszczeniu. Narożnik jednak jest dobrym miejscem do zamontowania zlewu – w ofercie wielu producentów znajdziemy modele w odpowiednim kształcie.

W rogu możemy zamontować także szafkę z odsłoniętymi półkami. Będzie to efektowny, a jednocześnie bardzo wygodny sposób na wyeksponowanie ładnej zastawy lub ustawienie roślin. Z kolei pojedyncza półka, na przykład na pojemniki z przyprawami, zawieszona w rogu pozwala, wygospodarować przestrzeń roboczą na blacie. Możemy na nim ustawić również dekoracje lub sprzęty kuchenne wolno stojące, na przykład ekspres do kawy, wyciskarka do soków lub blender – dzięki większej ilości przestrzeni na blacie w rogu korzystanie z tych urządzeń będzie wygodniejsze.