< Jak zabezpieczyć drewniane ogrodzenie?

POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak zabezpieczyć drewniane ogrodzenie?

Drewniane ogrodzenie nadaje otoczeniu domu naturalny charakter oraz ciekawie wygląda z nowym budownictwem. Ogrodzenie może mieć formę płotu, w całości wykonanego z drewnianych desek lub parkanu z drewnianymi elementami. Jednak w każdym z tych przypadków bardzo ważne jest właściwe zabezpieczenie ogrodzenia. Jest ono narażone na działanie czynników atmosferycznych, na przykład słońca, deszczu, śniegu i mrozu. Bez odpowiedniej ochrony, parkan może ulec zniszczeniu Z kolei dzięki odpowiedniej impregnacji może służyć nam przez wiele lat.

Impregnacja drewnianego ogrodzenia – praktyczne wskazówki

W pierwszej kolejności należy kupić właściwy preparat do impregnacji drewna, które zabezpieczy je przed działaniem wilgoci oraz grzybami. Do wyboru mamy zarówno bezbarwne impregnaty, jaki i środki, które nadadzą ogrodzeniu kolor. Uniwersalną alternatywą dla impregnatów może być na przykład lakierobejca.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie drewna – należy oszlifować jego powierzchnię przy pomocy papieru ściennego. Należy zrobić to starannie, aby na dalszych etapach został zachowany jednolity kolor. Następnym etapem jest nałożenie odpowiedniego preparatu. Po wyschnięciu preparatu, czyli po około dwunastu godzinach, warto wykonać szlifowanie międzywarstwowe, po czym nanieść kolejną warstwę impregnatu i pozostawić do wyschnięcia.