POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak zaaranżować funkcjonalną garderobę?

Garderoba to takie pomieszczenie w domu, które posiada przeważnie niewielkie rozmiary, jest zamknięte, a my nie spędzamy w nim na co dzień zbyt wiele czasu. Niemniej jednak, to właśnie tutaj są składowane wszystkie nasze ubrania, wierzchnie okrycia, czy dodatki. Warto więc zadbać o to, aby była tu zachowana pewna ergonomia, by pomieszczenie było możliwie funkcjonalne. Jeżeli podczas aranżacji będziemy kierować się przede wszystkim kwestią użyteczności (bo przecież estetyka nie odgrywa w tym przypadku kluczowej roli), z pewnością bardzo szybko zobaczymy pozytywne efekty – wszystko będzie miało swoje miejsce, a nam łatwiej będzie się odnaleźć.

Przystępując do aranżacji garderoby, należałoby najpierw zastanowić się nad własnymi potrzebami. Jeżeli posiadamy wyjątkowo dużo eleganckich ubrań, przyda się większa ilość drążków na wieszaki, a jeśli mamy słabość do kupowania obuwia i posiadamy kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt par butów, wtedy dobrze będzie zainwestować w dodatkowe, dolne półki. Rynek oferuje ponadto całą gamę gotowych akcesoriów, które ułatwiają organizację garderoby – schowki, pokrowce, pudełka, torby. Dobrze jest też pogrupować składowane rzeczy, podzielić garderobę na swego rodzaju strefy – na jednym poziomie koszule, na drugim płaszcze, a dodatki osobno. Taka praktyka wprowadzi porządek i ład.

O funkcjonalności garderoby bardzo często świadczy to, czy jesteśmy w stanie zmieścić w niej jeszcze deskę do prasowania – jeśli tak, to osiągnęliśmy pełny sukces!