POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak z pomysłem urządzić pokój dla nastolatka?

Trzeba przyznać, że urządzenie pokoju dla nastolatka to wcale nie takie proste zadanie. Wielu rodziców przyznaje, że zdecydowanie łatwiej jest stworzyć typowo dziecinny pokój, gdyż ma się wtedy większe pole do działa. Niemniej jednak, wyzwanie zaaranżowania przestrzeni dla nastolatka nie jest aż tak skomplikowane, żeby mu nie podołać. Na pierwszym miejscu trzeba tu pamiętać, że najważniejszą i kluczową rolę odgrywa sam pomysł, który powinien być w dodatku zgodny z preferencjami młodego człowieka, przyszłego mieszkańca urządzanego pokoju. Proces aranżacyjny należałoby więc rozpocząć od przeprowadzenia krótkiego wywiadu i poznania preferencji, a także potrzeb naszego nastolatka.

Tak naprawdę, podstawą urządzenia jest odpowiednio duża szafa, jako że z roku na rok nasze dziecko potrzebuje więcej miejsca na przechowywanie swoich rzeczy; biurko i wydzielone miejsce na książki, czyli dobrze wyposażone pole do nauki; wygodne łóżko, bo przecież dobry i komfortowy sen to podstawa. Cała reszta to dodatki, które trzeba skonsultować z nastolatkiem. Warto wiedzieć, że dużą popularnością i sympatią wśród młodzieży cieszą się oryginalne żyrandole, a także dobrej jakości plakaty naścienne, najlepiej przedstawiające motywy, z którymi młody człowiek się identyfikuje lub nimi pasjonuje.

Podczas urządzania nie można zapomnieć o tym, żeby końcowy efekt dawała wrażenie przestronności, a także był zgodny z osobowością nastolatka.