< Jak wykorzystać parawan we wnętrzu?

POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak wykorzystać parawan we wnętrzu?

Wielu z nas uważa parawan za anachroniczny mebel, który współcześnie nie ma zastosowania. Jednak parawan, oprócz spełniania swoich funkcji praktycznych, może stanowić również element nowoczesnej aranżacji. Jak możemy wykorzystać ten element we współczesnym wnętrzu?

Parawan - gdzie go ustawić?

Parawan to bardzo dobre rozwiązanie do małych mieszkań. Możemy go wykorzystać do wydzielenia w pokoju różnych stref, na przykład przestrzeni do pracy w sypialni, aneksu kuchennego w pokoju dziennym lub części sanitarnej łazienki od strefy przeznaczonej do relaksu. Parawan pozwoli również wydzielić z pomieszczenia małą, prywatną garderobę, sprawdzi się także w pokoju dziecinnym w przypadku, kiedy jedno pomieszczenie dzieli dwójka pociech. Parawan możemy wykorzystać również na balkonie – w ten sposób możemy oddzielić się od sąsiadów.

Parawan sprawdzi się także, jeśli chcemy zasłonić nieestetyczny element wnętrza, na przykład brzydki grzejnik lub rury. Może również stanowić element dekoracyjny i zapełnić pustą przestrzeń, szczególnie jeśli zdecydujemy się na model z nadrukiem. Drewniany, ażurowy, kolorowy, wiklinowy, w stylu rustykalnym lub art deco – parawan tworzy we wnętrzu niepowtarzalną atmosferę i z pewnością stanowi oryginalny dodatek.

Oprócz tego na parawanie możemy zawiesić na przykład lustro oraz wieszaki lub zamontować dodatkowe schowki na drobiazgi. Parawan może pełnić funkcję oryginalnych żaluzji, zaś umieszczony pod ścianą i odpowiednio oświetlony - optycznie powiększyć dane pomieszczenie.

Do wyboru mamy modele różnej wielkości, więc z pewnością znajdziemy idealny mebel do każdego wnętrza.