< Jak wybrac tapetę do salonu?

POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak wybrac tapetę do salonu?

Salon to centrum domu. Zwykle pełni kilka ról – spędzamy w nim czas ze znajomymi i rodziną, odpoczywamy, często pracujemy, jemy lub śpimy. Salon spełnia jednak przede wszystkim funkcje reprezentacyjne. Oryginalnym i efektownym sposobem na jego wykończenie jest tapeta. Sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, a także w salonach w tradycyjnym stylu. Tapeta nie tylko dekoruje, ale dodatkowo ociepla i wycisza wnętrze. Tego typu wykończenie daje wiele możliwości.

Tapeta w salonie – na jaką się zdecydować

Dostępne są różne typy tapet. Papierowe, w przeciwieństwie do winylowych, są najmniej wytrzymałe. Z kolei tapety z włókna szklanego są wodoodporne, można je myć i malować, korkowe bardzo dobrze ocieplają i wyciszają wnętrze, tekstylne nadają pomieszczeniu elegancji, a fototapety w oryginalny i indywidualny sposób dekorują wnętrze.

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są jednokolorowe tapety. Jeśli chcemy optycznie powiększyć pomieszczenie, najlepiej zdecydować się na jasny kolor. Tapetę o intensywnym kolorze lub wzorze możemy zastosować także w mniejszych wnętrzach – w ten efektowny sposób możemy ozdobić jedną ścianę.

Dobrym pomysłem na tapetę w salonie są kwiaty – w nowoczesnej lub tradycyjnej formie. Sprawdzą się również pasy, które mogą dodatkowo optycznie powiększyć wnętrze. Geometryczne wzory będą dobrze prezentowały się w nowoczesnym salonie. Ozdobne, dekoracyjne tapety w odrobinę pałacowym stylu w prosty sposób dodadzą pomieszczeniu elegancji i klasy.