< Jak wybrać dobry materac do łóżka?

POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak wybrać dobry materac do łóżka?

W łóżku spędzamy dużą ilość czasu. Dobry, wygodny sen, pozwala na odpoczynek i relaks oraz jest źródłem energii na nowy dzień. Dlatego coraz więcej osób, zamiast popularnych kiedyś tapczanów i wersalek, decyduje się na kupno łóżka i dobranego do niego materaca. To dobry wybór – odpowiedni materac zapewni nie tylko wygodny, ale również zdrowy sen.

Nie ma jednakowych zasad dotyczących kupna materaca – jest to kwestia indywidualna, dlatego przed podjęciem decyzji warto sprawdzić różne modele, aby znaleźć ten odpowiedni dla naszych potrzeb i preferencji. Idealny materac będzie służył nam przez lata, ułatwi komfortowy sen i będzie przyjazny dla kręgosłupa.

Materac – na co zwrócić uwagę

Jednym z istotnych czynników jest twardość materaca. Ważne są nasze upodobania, dlatego przed zakupem dobrze jest przetestować kilka modeli. Znaczenie ma również pozycja, w której najczęściej śpimy. Jeśli śpimy na boku, odpowiednim wyborem będzie materac lateksowy lub sprężynowy kieszonkowy, który utrzyma plecy w linii prostej. Dla osób często zmieniających pozycję podczas snu polecane są modele wysokoelastyczne, z kolei śpiący na wznak mają pod tym względem wolny wybór.

Osoby, które spędzają dużo czasu w łóżku lub mają problemy z kręgosłupem, powinny wybierać grube materace – sprawdzą się modele o grubości nawet 20 centymetrów. Jeśli w jednym łóżku śpią dwie osoby o różnej masie ciała i stanie kręgosłupa, warto zdecydować się na zakup dwóch oddzielnych materacy, dobranych do indywidualnych potrzeb użytkowników, ewentualnie jeden, ale o różnych stopniach twardości. Takie modele również są obecnie dostępne w sprzedaży.