POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak urządzić sypialnię dla gości?

W planie przestronnego domu nie powinno zabraknąć miejsca na pokój gościnny. Dzięki niemu zawsze będziemy mieć możliwość ulokowania przyjaciół lub członków rodziny pod naszym dachem.

Pokój pełen gościnności

Pomieszczenie dla gości warto jest zaplanować z myślą o przygotowaniu przestrzeni dla kilku osób. Pokój należy umieścić z dala od codziennego gwaru, tak aby tymczasowi mieszkańcy mogli czuć się swobodnie. Zadbajmy o odpowiednią ilość światła słonecznego wewnątrz oraz o sprawnie działające ogrzewanie, które trzeba sprawdzać przed każdym sezonem zimowym.

W pokoju gościnnym nie może zabraknąć wyposażenia typowego dla przestrzeni hotelowej. Na pewno należy przewidzieć miejsce dla szerokiego łóżka, co najmniej dwuosobowego, lub bardziej poręcznej, rozkładanej kanapy. Obok posłania warto umieści szafkę nocną razem z lampką. Kolejnym ważnym elementem wyposażenia jest szafa z kompletem wieszaków oraz półkami na ręczniki. W pokoju gościnnym potrzebne będzie również miejsce na wygodne przechowywanie bagaży. Standard pomieszczenia podwyższymy za pomocą malej toaletki lub biurka, na którym nasi goście będą mogli umieścić swoje prywatne rzeczy. W oknach nie może zabraknąć firanek lub rolet dających dobrą ochronę przed słońcem.

Komfort korzystania z pokoju gościnnego zwiększymy poprzez wybudowanie łazienki, do której dostęp będą posiadali jedynie mieszkańcy pokoju. Aranżując pomieszczenie od strony wizualnej, warto jest zachować dość neutralny, klasyczny wygląd wnętrza, bez żadnych, zbyt wyrazistych akcentów kolorystycznych lub ozdobnych.