POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak urządzić mały przedpokój?

To salon jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w każdym domu i mieszkaniu, nie należy jednak zapominać, jak zbliżoną do niego funkcję pełni przedpokój. To właśnie hol odpowiada za pierwsze wrażenie gości o naszym miejscu zamieszkania, warto więc urządzić to wnętrze nie tylko funkcjonalnie, ale również stylowo, nawiązując do charakteru i wyglądu pozostałych pomieszczeń.

W przypadku przedpokoju najczęściej spotykanym problemem jest niewielki rozmiar tego wnętrza, zwykle w połączeniu z brakiem bezpośredniego dostępu źródeł naturalnego światła. Przedpokój często jest mały i ciemny, a jego praktyczne i atrakcyjne urządzenie może być dla właścicieli dużym wyzwaniem.

Mały przedpokój – praktyczne wskazówki

W przedpokoju, szczególnie tym o niewielkich rozmiarach, trzeba zadbać o zapewnienie odpowiedniej ilości światła. Najlepszym rozwiązaniem będą lampy sufitowe, które zajmują niewiele miejsca i pozwalają dokładnie doświetlić wnętrze na całej długości. Jeśli mamy taką możliwość, w przejściach warto zamontować drzwi przeszklone, przez które do przedpokoju dotrze dodatkowe, naturalne światło.

W małym pomieszczeniu sprawdzą się również sposoby na optyczne powiększenie wnętrza – do tego celu najlepiej jest wykorzystać jasne, chłodne kolory, ale także na przykład poziome pasy, które optycznie wydłużą przedpokój.

Funkcjonalny przedpokój małej wielkości powinien być wyposażony w najbardziej potrzebne akcesoria, takie jak lekki taboret, wieszak oraz wąska szafa lub komoda na aktualnie noszone ubrania. Dobrym pomysłem będzie zrezygnowanie ze zbędnych akcesoriów i ozdób oraz zastąpienie ich eleganckim lustrem w ozdobnej ramie, które ma funkcję praktyczną - zdobi, ale również optycznie powiększa pomieszczenie.