POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak urządzić mały balkon?

Duży balkon czy taras to marzenie wielu osób, które marzą o miejscu odpowiednim do wypicia porannej kawy, popołudniowego wypoczynku lub weekendowego relaksu. Balkon o wystarczającej powierzchni może spełniać wiele funkcji – właściciele mogą urządzić na nim na przykład mały ogródek lub ustawić meble. Co jednak w sytuacji, gdy rozmiar balkonu stawia nam ograniczenia? Z takim problemem często spotykają się właściciele małych mieszkań, którzy razem z niewielkim metrażem innych pomieszczeń, także na balkonie mają do dyspozycji małą ilość miejsca. Mimo takiego wyzwania, na pewno warto spróbować w praktyczny sposób wykorzystać nawet mały balkon.

Sposoby na mały balkon

Na małym balkonie sprawdzą się wytrzymałe płytki gresowe w jasnym kolorze – ich gładka powierzchnia odbije światło i nie przytłoczy niewielkiej powierzchni. Właściciele małych balkonów mogą również zdecydować się na sztuczną trawę – przy niewielkim metrażu tego rodzaju wykładzina nie będzie bardzo kosztowna, również jej zwinięcie i przechowanie nie będzie problemem.

Mały rozmiar balkonu nie jest także przeszkodą dla miłośników kolorowych kwiatów lub świeżych ziół – doniczki wystarczy zamontować na balustradzie, co pozwoli na oszczędność miejsca. Nawet na małej powierzchni warto zdecydować się na meble. Modele balkonowe i ogrodowe zwykle zajmują niewiele miejsca oraz są składane. Ciekawym pomysłem jest zamontowanie składanego blatu, przymocowanego do balustrady. Na pewno bardzo przydatna będzie półka na akcesoria ogrodowe – ją także możemy zawiesić, na przykład na ścianie. Na balkonie warto też zamontować oświetlenie, na przykład zajmujące niewiele miejsca lampy punktowe, które nie tylko będą praktyczne, ale wprowadzą do tego miejsca wyjątkową atmosferę.