POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak urządzić gabinet w domu?

Odosobnione miejsce do pracy w domu jest konieczne zawsze wtedy, gdy zajmujemy się pracą zdalną, prowadzimy własną działalność lub często zdarza nam się wykonywać obowiązki zawodowe z dala od miejsca zatrudnienia. Wygodę i efektywność zapewni nam odpowiednie zaaranżowanie gabinetu lub chociażby wydzielenie kącika do pracy.

Aranżacja własnego gabinetu

Wyodrębnione miejsce, przeznaczone jedynie do spraw zawodowych, pozwoli nam lepiej się skupić się na pracy. Podstawą urządzenia gabinetu jest biurko, które musi być dopasowane do naszego wzrostu oraz ustawione prostopadle do okna. Funkcjonalność oraz dostęp do rzeczy potrzebnych na co dzień zapewnią pojemne szuflady oraz szeroki blat, na którym swobodnie umieścimy komputer oraz duże ilości dokumentów. Na biurku musi znaleźć się również miejsce na nocną lampkę. Do kompletu brakuje już tylko krzesła zapewniającego przyjęcie zdrowej postawy. Polecane są modele obrotowe, których oparcie sięga powyżej naszych łopatek. Krzesło oczywiście powinno posiadać możliwość swobodnej regulacji wysokości siedziska czy kąta nachylenia oparcia, a także powinno posiadać podłokietniki. Jeżeli dodamy do tego wykończenie w postaci wygodnego i miękkiego materiału, to taki fotel idealnie nadaje się do codziennej pracy przy biurku.

Gabinet, poza pełnieniem funkcji czysto użytkowej, często posiada również funkcję reprezentacyjną. Dlatego warto zadbać o jego estetykę, tym bardziej że w ładnym otoczeniu pracuje się znacznie milej. Dopasowane do siebie meble, wykonane w prostej formie i utrzymane w eleganckiej kolorystyce, będą stanowiły eleganckie, nierozpraszające naszej uwagi tło do rozmów.