POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak tanio i pomysłowo urządzić plac zabaw dla dziecka w ogrodzie?

Nie ma chyba innej takiej rzeczy, może poza słodyczami, na widok której dzieci momentalnie szaleją z radości. Mowa o placach zabaw, z których - choćby były nawet liche i słabo wyposażone - zawsze chce skorzystać maluch. Jak takie cudo, tanim kosztem, wyczarować we własnym ogrodzie?

Oczywiście najprostszym, choć wcale nie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, jest zakup gotowych urządzeń, ale to koszt od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wszystkim, którzy nie dysponują takimi kwotami, pozostaje zakasanie rękawów i stworzenie czegoś własnym sumptem. Najprostszą rzeczą do wykonania jest piaskownica. Do jej zrobienia potrzebujemy kilku desek o szerokości około 20-30 centymetrów (oczywiście bez ostrych kantów i z oszlifowanymi brzegami!), coś na spód - aby piasek na długo pozostał czysty, a piaskownicy nie odwiedziły nieproszone zwierzaki spod ziemi, kątowniki i śruby mocujące do drewna oraz, oczywiście, miękki i drobny piasek. Wprawionemu w bojach, wykonanie piaskownicy nie zajmie więcej niż kilka godzin.

Warto też pomyśleć o huśtawce - najprostsza i najtańsza opcja to oczywiście opona zawieszona na grubej linie i masywnej, bezpiecznej gałęzi. Dzieciaki będą też zachwycone własnym domkiem - czy to na drzewie, czy na ziemi. Tutaj świetnym rozwiązaniem może być zwykły, najtańszy namiot. Można odizolować go od ziemi warstwą styropianu, by podczas długich zabaw dzieci nie zmarzł