POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak stworzyć domową galerię zdjęć?

Zbiór rodzinnych zdjęć umieszczony na ścianie stanowi miłą ozdobę dla oka i codziennie przypomina nam o naszych najbliższych. Wystawienie takiej kolekcji na widok publiczny wymaga od nas, żebyśmy zadbali o estetykę całości poprzez przemyślane ułożenie na ścianie poszczególnych zdjęć wraz z dobranymi do nich ramkami.

Odpowiednia organizacja zdjęć

Nie ma lepszego sposobu na nadanie indywidualnego charakteru wnętrzom niż zawieszenie na ścianie zdjęć przedstawiających ważne dla nas osoby lub momenty życia – naszego oraz naszych najbliższych. Do stworzenia prywatnej galerii zdjęć najlepiej jest wyznaczyć ścianę w salonie, sypialni lub na korytarzu. Na początku należy zadbać o jakość ujęć, wybierając najciekawsze zdjęcia, bez względu czy były one zaplanowane czy robione spontanicznie. Każde z nich najlepiej jest wstawić w osobną ramkę. Dla uzyskania oryginalnego efektu można wywołać poszczególne fotografie w różnych formatach.

Jeżeli ekspozycja naszych zdjęć ma być zupełnie niestandardowa i przykuwać wzrok, to z powodzeniem można mieszać style i kolory poszczególnych ramek. Zabawa kształtem również przyniesie niepowtarzalny efekt. Ramki prostokątne, kwadratowe czy owalne – wszystkie rodzaje mogą z powodzeniem znaleźć się na jednej ścianie.

Poza tym rozmieszczenie poszczególnych zdjęć wcale nie musi przyjmować kształtu muzealnej ekspozycji. W internecie bez trudu znajdziemy inspiracje odnośnie kompozycji, w których ramki ustawione są spójnie, a przy tym zachowują dużą oryginalność. Jeżeli nasza galeria będzie miała charakter wielopokoleniowy to oczywiście możemy przemyśleć kompozycję przypominającą swoim kształtem drzewo genealogiczne.