POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak skutecznie wyczyścić szklaną kabinę prysznicową?

Kabiny prysznicowe zajmują mniej miejsca niż wanny, a użytkownicy cenią je za funkcjonalność. Bardzo duże znaczenie ma utrzymanie takiej kabiny w czystości. Szczególnie problematyczne może wydawać się wyczyszczenie szklanych kabin prysznicowych. Woda, w połączeniu z mydłem i innymi kosmetykami do kąpieli, tworzy na powierzchni tafli nieestetyczne ślady i zacieki. Dodajmy do tego również kamień, który znajduje się w wodzie - szkło pokryte takim nalotem wygląda mało estetycznie. Jednakże dzięki regularnemu czyszczeniu i stosowaniu kilku reguł bez problemu utrzymamy kabinę w porządku.

Czyszczenie szklanej kabiny prysznicowej

Utrzymanie szklanej kabiny prysznicowej w idealnej czystości nie jest proste. Najlepszą metodą jest spłukiwanie i usuwanie wody z jej powierzchni po każdym użyciu, jednak często nie mamy na to czasu. Bardzo dobrym rozwiązaniem problemu jest wybór kabiny, której szkło jest pokryte specjalną powłoką. Taka warstwa chroni taflę przed powstawaniem zacieków z wody i osadów z kamienia. Możemy wybrać model kabiny z powłoką lub użyć środka do impregnacji. W tym przypadku wystarczy spłukać tafle wodą, następnie delikatnie przetrzeć.

Warto pamiętać, że do czyszczenia szklanych kabin (z powłoką oraz bez niej) nie należy używać agresywnych, szorujących środków oraz preparatów, które w składzie mają kwasy lub aceton. Możemy do tego celu wykorzystać łagodne, specjalistyczne środki do pielęgnacji kabin lub płyn do mycia szyb. Kamień i osad ze szkła możemy usunąć również domowymi sposobami, na przykład z użyciem kwasku cytrynowego i sody oczyszczonej, jednak aby te środki zadziałały, przed spłukaniem należy pozostawić je pół godziny na tafli.