POZNAJ| ODETCHNIJ| ZAMIESZKAJ| ODPOCZNIJ

UROKI ŻYCIA ZA MIASTEM| CZYSTYM POWIETRZEM BEZ SMOGU| NA KAMERALNYM OSIEDLU| W CICHEJ, PRZYJAZNEJ OKOLICY

Jak rozdzielić pomieszczenie bez ściany?

Mogłoby się wydawać, że podział pomieszczenia bez korzystania ze ścian działowych jest operacją trudną do przeprowadzenia. Okazuje się, że wcale tak nie jest. Każde wnętrze można podzielić w ciekawy sposób wykorzystując różne proste zabiegi. Dużo łatwiejsze do podzielenia są pomieszczenia posiadające nieregularny kształt, gdyż można go wykorzystać do stworzenia ciekawych aranżacji.

Jednym ze sposobów dzielenia pomieszczenia, wykorzystywanym w wielu modernistycznych aranżacjach, jest na przykład stworzenie podwyższeń posadzki w poszczególnych strefach. Wprawdzie rozwiązanie to można wykorzystać w domach i mieszkaniach, które charakteryzują się wysoko położonym sufitem, jednak efekty takiego podziału zachwycają wszystkich miłośników współczesnych aranżacji. Żeby to osiągnąć, należy lekko podnieść podłogę w strefie, która będzie przeznaczona na kuchnię, a w salonie wybudować niedużą antresolę, na której można stworzyć miejsce do pracy, bądź niewielką przestrzeń sypialnianą. Aranżacja tego typu jest nie tylko efektowna, ale też praktyczna, co jest jej niewątpliwą zaletą.

Każde pomieszczenie można również podzielić wykorzystując do tego celu słupy obudowane różnego rodzaju półkami bądź podciągi. Rozwiązania te wykorzystywane są bardzo często w loftach. Nadają one nowatorskiego charakteru każdemu wnętrzu, w którym są zastosowane.

Innym sposobem na podzielenie pomieszczenia jest wybudowanie wyspy, półwyspu bądź barku – np. pomiędzy kuchnią a dziennymi pomieszczeniami.

Podział pomieszczenia bez ściany nie jest procesem, który wymaga dużych nakładów finansowych. Wystarczy mieć dobry i ciekawy pomysł, aby odmienić swoje mieszkanie i uczynić je nie tylko ciekawszym, ale też bardziej funkcjonalnym.